VCinvest Václav J. ČERVENÝ

***** Truth, Love & Friendship ******

VCinvest Václav J. ČERVENÝ

***** Truth, Love & Friendship ******


Vinařství PASTOREK

 

.V současné době vlastníme 3,5 ha vinic v nejlepších vinařských tratí v obci Čejkovice. Výroba vína je postavena na moderních technologií. Vybrané partie vín zrají v dubových sudech. Kvalitě výsledných vín je podřízeno vše. Ekologické obdělávání vinic, nízké zatížení keřů, ruční sběr a šetrné zpracování hroznů. Výsledná vína nesou zřetelný rukopis vinařství Pastorek.

základem je rodina, láska k vínu a přírodě, odkaz předků a mladické nadšení
Frizzante rosé 2021, polosladké

Jedná se o jemně perlivé víno z odrůdy André. Díky nižšímu alkoholu je víno svěží. V aroma potom můžeme cítit smetanový jogurt s nádechem čerstvých jahod.

Cuvée 2021, víno bílé, polosladké

Toto specifické víno má zlatavou barvu se slámovými odlesky. Intenzivní vůně nás zavede na louku plnou lesních jahod. Chuť vína je hravá kombinace již zmíněných lesních jahod, exotického ananasu a sušeného ovoce.

Dornfelder zrálo v sudech 2019

Hrozny tohoto vína obsahovaly při ručním sběru 23 stupňů cukernatosti. Po fermentaci na slupkách leželo víno 12 měsíců v dubových sudech o obsahu 225 l původem z Francie. Výsledné víno má sytě rubínovou barvu. Velmi bohatá vůně s tóny marmelád z bobulového ovoce je doplněna vanilkou a hořkou čokoládou. Chuť vína je plná s jemným dotykem třešní a kávy. Vše je doplněno jemnou tříslovinou s dlouhým závěrem. Doporučujeme podávat ke zvěřině, kořenitým úpravám masa a výrazným sýrům.

Získaná ocenění - Stříbrná medaile Hradecký pohár vín 2021

André rosé 2020, Kabinet, suché

Módní, suché roséčko z odrůdy André. Ideální víno pro posezením s přáteli. Intenzivní ovocná vůně lesního ovoce a červeného rybízu v kombinaci s cukrovou vatou. Svěží a šťavnatá chuť připomínající tóny malin a zralých višní. Roséčko doporučujeme podávat ke grilovaným pochoutkám, mořským plodům jako jsou například krevety, případně různé druhy salátů.

Chardonnay zrálo v sudech 2018

Hrozny Chardonnay pocházejí z vinice Helezný díl. Díky poloze vinice, půdnímu podloží a klonu původem z Burgundska získáváme tu nejkvalitnější surovinu. Při výrobě tohoto výjimečného vína proběhla dvoudenní studená macerace na slupkách při 7 stupních celsia, s následnou řízenou fermentací. Školení vína proběhlo v nových francouzských dubových sudech typu barrique, kde víno dále zrálo 12 měsíců. Díky vysoké vyzrálosti hroznů, je víno plné, extraktivní se zlatavou barvou. Vůně připomíná vanilku, která je doplněna jemnými tóny dřeva. Chuť je plná, noblesní s dlouhým závěrem. Víno s dlouhým potenciálem zrání v láhvi.

Získaná ocenění -

Šampion soutěže Co chutná mladým 2020 -

Zlatá medaile Král vín 2021 -

Zlatá medaile VINEX 2021 -

Zlatá medaile Národní soutěž velkopavlovické podoblasti 2020 -

Stříbrná medaile Festwine 2021 -

Stříbrná medaile Národní salon vín 2022 -

Chardonnay Magnum 2018

Jedná se o výjimečnou šarži vína Chardonnay. Díky skvělému ročníku, vysoce vyzrálé surovině, ručnímu sběru, třídenní kriomaceraci s následnou řízenou fermentací a dvou letému zrání v dubových sudech o objemu 300 litrů se docílilo unikátního moku. Barva vína je zlatavá se zelenkavými odlesky. Vůně vína nám připomene vanilku s nádechem dubového dřeva, kdy tyto tóny přecházejí plynule do chuti. Jelikož se jedná o limitovanou edici 300 ks, bylo víno nalahvováno do láhví typu Magnum (1, 5 litru). Hrdlo láhve bylo ručně zalito voskem. Tohle víno má ještě mnoho let před sebou, takže doporučujeme víno uložit k archivaci.

Aurelius 2021, Pozdní sběr, suché

Toto víno pochází z viniční trati Novosady. Příjemná a decentní vůně představuje tóny sušených meruněk a lipového květu. Díky mírnému zbytkovému cukru je víno chuťově plné s harmonickou kyselinkou v následné perzistenci. Doporučujeme podávat k lehkým jídlům jako je drůbež, ryby popřípadě saláty.

 

https://vinarstvipastorek.cz/