VCinvest Václav J. ČERVENÝ

***** Truth, Love & Friendship ******

VCinvest Václav J. ČERVENÝ

***** Truth, Love & Friendship ******


VINAŘSTVÍ SV. VÁCLAV

Vinařství Václav je malé vinařství s roční produkcí 20 tis lahví převážně bílých vín z tradičních domácích odrůd. Jsme z Velkopavlovické vinařské podoblasti a sídlo máme přímo v Hustopečích v původním zrekonstruovaném sklepě. Víno děláme výhradně ze svých vlastních vinic, které máme vysazeny 4 km od vinařství ve vinařské obci Kurdějov a to jak v klasickém VSP sponu, tak i guyot., kde máme hustotu výsadby až 7 tis keřů/hektar. Většina našich vinic a odrůd je vysazena v prudkém svahu přímo v Kurdějově, kde máme širokou mozaiku různých půdních a mikroklimatických podmínek.

Právě na jedinečnosti poloh našich vinic a vůbec terroir hodně stavíme. I z toho důvodu produkujeme vína ve 3 různých brendech (Classic, VÁCLAV a TERROIR) a k jejich výrobě používáme jak nerezové tanky, tak různé typy sudů v poměru cca 60% : 40% (nereze: dřevo).

Vybraná vína, řada TERROIR, pak vinifikujeme spontánně.

Svatý Václav není jen patronem českých zemí. Je i patronem Hustopečí, sídlo Vinařství Václav, a především uctívaným patronem vinařů – tzn. nejvyšším perkmistrem vinic (Supremus magister vinearum). Podle legend kníže Václav víno nejen rád pil, ale zakládal vinice, révu pěstoval a víno vyráběl. Vinařství Václav je malé vinařství s roční produkcí 20 tis lahví převážně bílých vín z tradičních domácích odrůd. Jsme z Velkopavlovické vinařské podoblasti a sídlo máme přímo v Hustopečích v původním zrekonstruovaném sklepě.

Víno děláme výhradně ze svých vlastních vinic, které máme vysazeny 4 km od vinařství ve vinařské obci Kurdějov a to jak v klasickém VSP sponu, tak i guyot., kde máme hustotu výsadby až 7 tis keřů/hektar. Většina našich vinic a odrůd je vysazena v prudkém svahu přímo v Kurdějově, kde máme širokou mozaiku různých půdních a mikroklimatických podmínek.

Právě na jedinečnosti poloh našich vinic a vůbec terroir hodně stavíme. I z toho důvodu produkujeme vína ve 3 různých brendech (Classic, VÁCLAV a TERROIR) a k jejich výrobě používáme jak nerezové tanky, tak různé typy sudů v poměru cca 60% : 40% (nereze: dřevo). Vybraná vína, řada TERROIR, pak vinifikujeme spontánně.

TOMÁŠ TEPLÝ (majitel)

Když se Tomáš, jehož dosavadním oborem podnikání byla doprava, logistika a drobný development, rozhodl, že se z rodných Hustopečí přestěhuje do malého a klidného Kurdějova, netušil ještě, jak moc tohle rozhodnutí změní život jemu a částečně i celé vesnici. Z jednoho domu, který tady chtěl postavit, se časem stala nová čtvrť 25 domů. V průběhu výstavby objevil v dobových pramenech záznamy o hektarech původně církevních a šlechtických vinic, a spolu s nimi i zašlou slávu a prosperitu obce.

Od nálezu k plánu na obnovení vinic nebylo daleko. Postupně odkoupil část ladem ležících pozemků ve viničních tratích, a pustil se – zpočátku spíš pro odreagování od náročného podnikání v logistice a developmentu – do obnovení místní vinařské tradice.

VINAŘSTVÍ SVATÝ VÁCLAV

Tady je víno doma 

ZÁKAZ PRODEJE ALKOHOLU OSOBÁM MLADŠÍM 18 LET.

https://vinarstvi-vaclav.cz/NAŠE VÍNO

Vína máme zařazená do čtyř produktových řad, které odpovídají charakteru viničních tratí v Kurdějově.

VINEARUM Vína svěží a lehká.

To jsou lehká, svěží, bílá vína s atraktivní primární aromatikou. První vína na lahvi. Proto si zachovávají svůj mladistvý projev. V této řadě vín najdete u nás méně známou odrůdu Saphira, která umí produkovat aromaticky výrazná a chuťově vyvážená vína. Saphira si našla mnoho fanoušků a je to vždy jedno z našich prvních vyprodaných vín. Vína řady Vinearum jsou určená k přímé konzumaci nebo degustaci. Doba ležení v láhvi je doporučená po dobu 3 let.

 

MAGISTER Typicky odrůdová, středně plná, až plná vína.

Nosná řada Vinařství svatý Václav. Jsou to vína s odrůdově typickým senzorickým projevem, čistou a elegantní aromatikou. Všechna vína vznikají a následně zrají v nerezových tancích. Vybrané šarže mícháme na jemných vinných kalech. Jde o vína z tradičních odrůd. Riesling, Sauvignon Blanc, Pinot Blanc, Pinot Gris, Pálava, nebo Frankovka. Zajímavé je cuvée rose odrůd Cabernet Sauvignon a Merlot, nebo Pinot Noir blanc de noirs. Vína z řady Magister jsou vhodná k degustaci a ležení po dobu minimálně 4-5 let.

 

SUPREMUS Plná a komplexní vína, zrající ve francouzských barrique sudech.

Vrchol našeho vinařství. Selekce těch nejlepších hroznů. Limitovaná sklizeň z těch nejlepších parcel našich vinic. Plná, mohutná, intenzivní a zároveň vyvážená chuť. V této řadě vín nabízíme Sauvignon Blanc, Pinot Blanc, Pinot Gris, Pinot Noir, Cabernet Sauvignon nebo Merlot. Supremus, to jsou komplexní, velká vína, určená k archivaci 5 a více let.

 

PRINCEPS Vznikají jen v příznivém ročníku technologicky náročnějšími postupy.

Limitovaná řada vín vyráběných v příznivém ročníků technologicky náročnějšími postupy.