VCinvest Václav J. ČERVENÝ

***** Truth, Love & Friendship ******

VCinvest Václav J. ČERVENÝ

***** Truth, Love & Friendship ******

Vinařství pánů z Lipé

Naše filozofie

V naší filozofii se odkazujeme na historii rodu pánů z Lipé, kteří ve 12. a 13. století sídlili v severních Čechách a poté se rod přesunul na jižní Moravu. Zde mu ve své době patřily rozsáhlé statky a vinohrady v mnoha lokalitách, mimo jiné i Čejkovice, Dubňany, Kurdějov a mnohé další (Vranov nad Dyjí, Moravský Krumlov, Lipnice, Jaroslavice a další).

A právě Čejkovice, jejich historie spojená s rytířskými řády a moravskými šlechtickými rody, historie tamního vinohradnictví a propojení na rodinné vinohrady nás inspirovaly. S odkazem na minulost se dnes soustředíme na naše vlastní znalosti, zkušenosti a inovace. Přinášíme na váš stůl ta nejlepší vína, která vás chuťově potěší a doplní vybrané pokrmy pro každou příležitost.

Váš Mgr. Lukáš Lukáš

„Tradice, čest a rytířství.“ Mgr. Lukáš Lukáš, majitel


Brilliant Collection

Brilliant Collection jsou přívlastková vína pocházejících z Mikulovské podoblasti určená pouze pro privátní i firemní klientelu a vyšší gastronomii. Jedná se o limitované šarže vín z hroznů, které zrály na nádherných a prosluněných polohách vinohradů nad obcí Popice. Název této řady je inspirován briliantem, který je tak jako naše vína vybroušen do té nejušlechtilejší podoby.

Sapphire Collection

Sapphire Collection jsou přívlastková vína, která jsou vyrobena z hroznů pocházejících ze Slovácké vinařské podoblasti a která stabilně patří k tomu nejlepšímu, co můžeme nabídnout pro segment gastro, vinoték i pro privátní a firemní klientelu. Název této řady je inspirován safírem, modrým přírodním drahokamem, jenž obrazně odkazuje na čirý skvost zrozený z přírody. Tato krásná, na minerály bohatá vína, pochází z výživných a sluncem zalitých svahů jižní Moravy.

https://www.vinarstvipanuzlipe.cz/