VCinvest Václav J. ČERVENÝ

***** Truth, Love & Friendship ******

VCinvest Václav J. ČERVENÝ

***** Truth, Love & Friendship ******

Podporujeme


Nadace Dobrý anděl

pomáhá rodinám s dětmi, které se vlivem vážné nemoci dostaly do těžké situace.

Nadaci založili 8. listopadu 2011 podle slovenského vzoru – Nadace Dobrý anjel – podnikatelé Petr Sýkora a Jan Černý poté, co v roce 2006 prodali svou společnost Papirius.

Ke spoluzakladatelům patří také exprezident Slovenské republiky a bývalý podnikatel Andrej Kiska.

https://www.dobryandel.cz/


Pozvi zvíře na oběd

Příznivci královédvorského safari mohou nově zvát své zvířecí oblíbence na sváteční oběd, brunch či večeři. Zaplacením účtu za denní krmení pro vybraná zvířata pomohou safari parku vypořádat se s důsledky koronavirové krize. „Věříme, že s otevřením restaurací si lidé vyrazí se svými přáteli na oběd či večeři, aby si užili možnost být spolu. My jim dáváme šanci pozvat – i když obrazně – na dobré jídlo svého zvířecího oblíbence, a pomoci safari parku vyrovnat se s citelným finančním výpadkem v důsledku pandemie,“ popisuje projekt ředitel Safari Parku Dvůr Králové Přemysl Rabas. Královédvorští výživáři přitom mlsným zvířecím jazýčkům servírují skutečně vybrané lahůdky. „Kuchyně našeho safari parku může v lecčem připomínat kuchyně luxusních hotelů. Mlsní obyvatelé našich expozic si rádi pochutnávají třeba na mangu, fermentovaném listí, libovém hovězím mase nebo čerstvých šnecích,“ říká Přemysl Rabas. Samozřejmostí jsou i granátová jablka, kaki a další exotické ovoce, čerstvé ryby, ale také množství rozličného hmyzu od larev potemníků k sarančím. V rámci projektu vyjde denní menu pro zvířecí labužníky na 100 až 450 korun. Věříme, že s otevřením restaurací si lidé vyrazí se svými přáteli na oběd či večeři, aby si užili možnost být spolu. My jim dáváme šanci pozvat – i když obrazně – na dobré jídlo svého zvířecího oblíbence, a pomoci safari parku vyrovnat se s citelným finančním výpadkem v důsledku pandemie. Projekt „Pozvi zvíře na oběd“ startuje s patnácti vybranými druhy zvířat, která žijí ve Dvoře Králové. Příznivci zoo mohou hrochům, lvům, pelikánům nebo krokodýlům, uhradit účet za jednu denní dávku krmení. Prostírat se bude sváteční stůl plný nejvybranějších lahůdek, řečeno slovníkem labužníků: menu de luxe. U menších zvířat či střídmějších strávníků můžete jídlo zvát dokonce celé chovné skupiny. „Abychom respektovali přirozené chování zvířat, některá je možné zvát na snídani, další na oběd, populární brunch či večeři,“ doplňuje Přemysl Rabas. Originální elektronické certifikáty, stvrzující pozvánku zvířete „na oběd“, je možné zakoupit výhradně on-line v e-shopu safari parku. Vážení příznivci safari parku, vaše obrovská podpora zahltila všechny systémy. Usilovně pracujeme na tom, aby se k vám certifikaty za pozvání našich zvířat do Grand Restaurantu Afrika dostaly co nejdříve. Může to ale trvat i kolem dvou týdnů. Prosíme, mějte s námi trpělivost. Mnohokrát děkujeme za vaši pomoc, nesmírně si jí vážíme a věříme že vás nezklameme! Koho můžete pozvat na sváteční hostinu:

 

Pozvěte lva na večeři

Příznivci královédvorského safari mohou nově zvát své zvířecí oblíbence na sváteční oběd, brunch či večeři. Zaplacením účtu za denní krmení pro vybraná zvířata pomohou safari parku vypořádat se s důsledky koronavirové krize, a to formou finančního daru. Pro někoho král zvířat, pro výživáře ve Dvoře Králové zase král jedlíků – dospělý samec lva berberského spořádá denně asi sedm kilo kvalitního masa a žádný z masožravých chovanců mu tak nemůže konkurovat. Dnes už přitom málokoho překvapí, že samec, který v případě ohrožení chrání smečku před nebezpečím, nezřídka nechává lov na samicích. Ty mají mezi sebou velmi komplikované vztahy a jejich spolupráce při lovu je obdivuhodná. V divočině dokonce existují smečky, které se specializují na lov žiraf či slonů. Lvi mají spíše soumračnou aktivitu, a tak je možné zvát je na večeři. Certifikát je vždy na jednu porci. I když zakoupíte více kusů, certifikát obdržíte jedenkrát - můžete si ho u sebe zduplikovat. Na certifikát se jména neuvádí. Více na:

https://safaripark.cz/obed


Pojďte s námi budovat Pivovar Albrecht

Zámecký pivovar Frýdlant (nově jsme ho právě přejmenovali na Pivovar Albrecht) byla naprostá ruina určená k demolici. Přes polovinu pivovaru už se nám podařilo zrekonstruovat a přitom začít vařit pivo, které za poslední roky dostalo ohromnou spoustu oborových ocenění. Ale co nás těší nejvíc, k našemu pivu jste si našli cesty vy, milovníci tohoto tradičního českého nápoje a prostě naše pivo milujete. Chci vám tímto nabídnout spolupráci.

Na čem přesně se budete podílet?

Zvýšení výrobní kapacity pivovaru – za normálních okolností nestačíme pivo “vařit” a už čtvrtým rokem jedeme kolečko – kupuji další vybavení – vaříme víc piva – víc lidí chce naše pivo = výsledek je, že je ho pořád málo. Chci tedy navýšit naši výrobní kapacitu na finálních 30.000 hektolitrů piva. To je konečný stav – víc už náš pivovar nezvládne.

 

Za 8 let, co se snažíme vrátit pivovaru Albrecht jeho původní podobu, jsem stihl to hlavní – v pivovaru už zase vaříme věhlasné pivo. Za normálních okolností bychom veškeré vydělané prostředky dávali zpátky do rekonstrukce a obnovy – ale COVID nám to zhatil. S bankami se v současné době nemá smysl ani bavit (asi to znáte). Proto jsem se rozhodl pro crowdfunding*. Vím, že porozumíte tomu, o co nám jde a bude-li to ve vašich možnostech, alespoň to zvážíte. Národ sobě – pivo národu…

 

https://budujeme.pivo-albrecht.cz/


OKINAWA KARATE A KOBUDO LIBEREC

TRADIČNÍ KARATE

 O naší škole tradičního karate v Liberci.

Naše škola OKINAWA KARATE A KOBUDO LIBEREC je zaměřena na výuku karate v jeho původní nezměněné podobě. Jsme součástí organizace Federation International OKINAWA DENTO SHIDOKAN KARATE a KOBUJUTSU, se sídlen v Yaese-cho, prefektuře Okinawa, Japonsko, která následuje v přímé linii učení Okinawských velmistrů Anka Itosu, Chochina Chibany, Katsuya Miyahiry. Karate původem z Okinawy bylo od dávných dob cvičeno pro obranu místních obyvatel a techniky předávány z mistrů na své následovníky tak, aby byli schopni obrany proti okupaci a válce.

Původní systém Karate, nazývaný v té době ještě SHURI-TE se vyučoval společně se znalostmi boje se zbraněmi nyní nazývaný KOBUDO. Naše škola následuje původní cestu starých mistrů nejenom po technické stránce, ale i po stránce rozvoje duchovních hodnot každého člověka.

http://www.karateliberec.eu/


ODBOROVÁ ORGANIZACE PRO LIBERTATE, Z. S.

 

Pomáháme zaměstnancům V reakci na protiústavní opatření ministerstva zdravotnictví jsme založili speciální odbory na obranu zaměstnanců před svévolným uplatňováním nezákonných pravidel zaměstnavateli. Vyjednáváme lepší pracovní podmínky pro zaměstnance a důsledně trváme na tom, aby zaměstnavatelé bezvýhradně repsktovali práva a svobody svých zaměstnanců.

 

 

Společně za práci v normálu

Mgr. Ondřej Svoboda

místopředseda