VCinvest Václav J. ČERVENÝ

***** Truth, Love & Friendship ******

VCinvest Václav J. ČERVENÝ

***** Truth, Love & Friendship ******


Svach´s OLD WELL WHISKY.

 

 

Destilérka Svachovka u Českého Krumlova roste do krásy. Novodobá rekontruovaná usedlost pod panem Cvachem se věnuje velmi kvalitním destilátům a likérů z těch nejkvalitnějších surovin a nejlepších odrůd ovoce. Ale když se Vám podaří ochutnat ovocné destiláty ze Svachovky, tak máte velké štěstí a věřím, že se k nim znovu a znovu vrátíte. Škoda, že maji omezenou produkci,ale u nás na destilerka.cz je vždy najdete.


Slovo destiléra.

Vítejte na místě, kde díky bláznivé odvaze vznikla destilérka Svach. Ojedinělý projekt, který navazuje na pivovar. Destilujeme ovocné destiláty, to je v České republice tradice. Ovšem whisky, kterou chceme produkovat je jedinečným nápadem v ČR v tomto měřítku. Možná šílenost, ale v tomto případě koukáme na dalších dvě stě až čtyři sta let dopředu. Je vzrušující být na počátku historie. Čeká nás velmi dlouhá cesta, plná učení, pokory a respektu. Zajisté se nemůžeme vyhnout chybám, ale víra a cíl, který chceme, nám dává sílu se do toho pustit a začít budovat tradici výroby whisky u Českého Krumlova. Buďte s námi u toho, máte šanci pozorovat a sdílet tento vývoj s námi!


Svach´s OLD WELL whisky bourbon-sherry byla zrozenou z rukou jihočeských patriotů, kteří mají obrovský zápal pro whisky, kterou milují a s kterou si hrají a zkoušejí. Pokaždé whisky musí být ta nejlepší, tentokrát nechali whisku zrát v sudech po bourbonu a po sherry Pedro Ximenez. Jak se jim to skvěle podařilo můžete ochutnat, my myslíme že hodně dobrý. Whisky má lehké dubové aroma , trochu ovocité s hřebíčkem. Chuťí připomíná sušené švestky a lesní jahody. Závěr je hodně krátký, ale hladký a třešňový.

Svach´s OLD WELL Laphroaig barrel whisky byla zrozenou z rukou jihočeských patriotů, kteří mají obrovský zápal pro whisky, kterou milují a s kterou si hrají a zkoušejí. Pokaždé whisky musí být ta nejlepší, tentokrát nechali whisku zrát v sudech po světoznámé nakouřené whisky Laphroaig, pro ty co rádi cítí kouř tak jednoznačná volba. Whisky má aroma silně kouřové, připomíná mušle slávky. Chuť je sladká s všudypřítomným kouřem a je lehce cítit mořská sůl. Závěr je dlouhý, jódový a příjemně sladký.

Svach´s OLD WELL whisky byla zrozenou z rukou jihočeských patriotů, kteří mají obrovský zápal pro whisky, kterou milují. A když whisky, tak to musí být ta nejlepší, k tomu použili ty nejlepší ingredience včetně prvotřídního sladového ječmene a pořádných sudů z moravského dubu z Beskyd od toho nejlepšího bednáře v Česku a proto to je právě

AGED IN VIRGIN OAK BARRELS :-). Za inspirací jezdili do země whisky zaslíbené Skotska.

To co "uvařili" tak to začalo mít od počátku skvělé reference od nejlepších znalců a 24.10.2019 přesně po 3 letech jak zákon praví, vznikla nová česká whisky z Jižních Čech "Svach´s OLD WELL whisky original single malt Bohemian whisky.

Whisky je je příjemně středně nakouřená jako doutnající rašelina, vůně připomíná čaj Earl Grey. Chuť je výrazně sladová až marcipánová, kouř krásně vybíhá. Závěr jsou cítit ořechy a přetrvávající kouř. Za nás jednoznačné ANO této mladé whisce, a náš odhad je, že tato whisky jednou vstoupí do pomyslné síně slávy !

Svach´s OLD WELL whisky bourbon-Pineau des Charentes byla zrající v sudech po americkém bourbonu a francouzském dezertním víně Pineas des Charantes. Zrozenou z rukou jihočeských patriotů, kteří mají obrovský zápal pro whisky, kterou milují a s kterou si hrají a zkoušejí. Jak se jim to skvěle podařilo můžete ochutnat, my myslíme že hodně dobrý. Whisky má lehké aroma jahodách, bezu a pomerančové kůře. Chuť je hladká a zároveň výrazná, jsou zde cítit lesní jahody a borůvková marmeláda. Závěr je středně krátký po sušeném ovoci